بلاگ

خطرناک ترین ابزار های معمول کدام اند؟

6)اره میزی

در دهه ی ۶۰ و ۷۰ میلادی به خاطر کارایی بالایی که اره میزی داشت محبوب بود اما با ورود اره میزی های کوچک تر محبوبیت این ابزار کمرنگ تر شد.هنوز هم بسیاری از نجاران از این ابزار برقی استفاده می کنند اما وسیله ای است که به خاطر حرکت تیغه به سمت شما جزو ابزارهای خطرناک به شمار می آید.

 

5)اره فارسی بر

اره فارسی بر به عنوان وسیله ی اصلی برای برش سریع فولاد استفاده می شود.چه میلگرد باشد چه لوله ی فلزی،اره ی فارسی بر به خاطر صفحه ی منحصر به فرد خود آن را برش می دهد.به هنگام کار با اره فارسی بر اگر دقت کافی نداشته باشید ممکن است صدمات بسیاری به بار بیاورد.

 

4)فرز آهنگری

فرز آهنگری برای برش فولاد و ساییدن فلز ساخته شده است.چرخشی حدود 10 هزار دور در دقیقه دارد که 2 برابر سرعت اره گرد است.صفحه ی برش دستگاه فرز بسیار خطرناک می باشد حتی اگر دقت لازم را هم انجام دهید باز هم ممکن است خطر آفرین شود.تیغه ی دستگاه فرز ممکن است باعث قطع انگشت و حتی دست شود پس همیشه از یک وسیله ی محکم برای حرکت دادن جسم استفاده کنید.

 

3)دستگاه تراش

دستگاه تراش دارای سرعت باور نکردنی می باشد و بسیار قدرتمند تر است.هنگام کار با این ابزار برقی حتما از لوازم ایمنی استفاده کنید و آستین های خود را بالا بزنید.

 

2)میخ کوب

از قدرت باورنکردنی میخکوب ابزار برقی غافل نشوید.از این وسیله برای کوبیدن میخ به سطوح مختلف به صورت خیلی سریع استفاده می شود.حتی فکر اینکه میخکوب چه بلایی می تواند سر انسان بیاورد هم دست و پای ما را به لرزه می اندازد.

1)اره برقی

این ابزار به مدت طولانی است که شعار خطرناک ترین ابزار برقی را با خود یدک می کشد.فراتر از آنچه که فکر می کنید این ابزار کاربردی می باشد.این وسیله هیچ حفاظی ندارد و می تواند در هر زاویه ای برش ایجاد کند.همیشه هنگام کار با ابزار ابزار از شلوار،دستکش و محافظ صورت استفاده کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *